Królowa śniegu lektura pdf

Pobierz

Okruchy rozbitego lustra wpadły Kayowi do: a) Oka b .Na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu" i scenariusza Anny Dobraczyńskiej "Ferie w bibliotece" Potrzebne przedmioty: lustro, pocięte na kawałki kartki, pudełko, klej, białe kartki papieru, kostka do gry oraz pionki, gazety do zrobienia kul śniegowych, komputer, głośniki.Królowa Śniegu- streszczenie.. Hans Christian Andersen, duński autor żyjący w XIX wieku to jeden z najpopularniejszych baśniopisarzy.. Hans Christian Andersen: "aśnie" (do wyboru) rzydkie kaczątko - bohaterem baśni jest mały łabędź, który przypadkowo znalazł się na wiejskim podwórku, gdyż jego jajko zostało podrzucone do gniazda kaczki.test znajomości lektury królowa sniegu.pdf (21 KB) Pobierz.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.. Teraz nie bał się wcale pięknej pani, nie wydawała mu się straszna.. Wystarczy kliknąć i gotowe!. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: "Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban".. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. LEKTUROLINK szkoła podstawowa klasy I-III Hans Christian Andersen, Baśnie do czytania (PDF)Królowa śniegu to jedna z najsłynniejszych baśni H. Ch..

Trudny test z Królowej śniegu.

Na śnieg poleciały trzy krople krwi.. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku.. Sanie dwa razy ob echały rynek, a tymczasem udało się Ka owi przywiązać do nich z tyłu swo e małe saneczki.Królowa śniegu pochyliła się nad Kajem i pocałowała go powtórnie, a w tej chwili chłopiec zapomniał już o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, Królowa Śniegu interpretacja streszczenie_królowa_śniegu.pdf [Pobierz teraz] Pobierz już teraz sprawdzoną pomoc szkolną w formacie PDF!Królowa śniegu ebook Hans Christian Andersen.. Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban.. Pytania do lektury.. 12,67 zł.. Opowiada historię przyjaźni dwójki dzieci, Gerdy i Kaja, i nieszczęścia, z którym przyszło im się zmierzyć.. Swiat widziany w tym zwierciadle nie byl dobry, bowiem .. Wypróbuj przez 7 dni za darmo.. Wydawca: Klasyka Legimi;Plik andersen królowa śniegu.pdf na koncie użytkownika moba1 • folder lektury szkolne - pdf • Data dodania: 16 cze 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1..

"Królowa Śniegu" to lektura w edukacji wczesnoszkolnej.

Baśń opisuje losy pary dzieci - Gerdy i Kaja, które żyły w.Królowa śniegu - Hans Christian Andersen [Całość Audiobook]Przygotowujesz się do matury, egzaminu, testu, poszukujesz pełnych wersji książek, tradycyjnych ut.Królowa Śniegu - lektura.. Calineczka Andersen Hans Christian.20-06-2022 Bajki: Królewna Śnieżka - Braci Grimm.. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury.. Jeśli komuś odłamek tego zwierciadła wpadł do oka cały świat wydawał mu się brzydki i zły, a jeśli odłamek wpadł mu do serca, to jego serce zamieniało się w kawałek lodu.Wyszukalismy je wsrod tysiecy quizow, ktore mamy na stronie.. Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" a) Hans Christian Andersen b) Charles Perrault c) Jacob i Wilhelm Grimm 2.. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku.. Nazwano ją Śnieżką.LEKTUROLINK dla klas I-III Oto lektury dla uczniów szkoły podstawowej z klas I-III.. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.. Uzyskaj dostęp do tej i ponad 140000 książek od 6,99 zł miesięcznie..

Lista pytań do lektury Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena.

Krolowa Ereboru #3.. Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).Andersena pod tytułem "Królowa Śniegu" była dziewczynka - Gerda.. Dawno, dawno temu złośliwy czarodziej stworzył i rozbił lustro, za sprawą którego wszystko co dobre i piękne znikało.. 19,90 zł.. Kajowi pewnego dnia wpadly do oka i w serce odlamki diabelskiego lustra, ktore spowodowaly, ze chlopiec zrobil sie niegrzeczny, zly i nieczuly na piekno swiata.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, stworzonego przez pewnego czarodzieja.. "Królowa Śniegu" to lektura w edukacji wczesnoszkolnej.. Quiz Krolowa Sniegu Krolowa Sniegu - przetestuj.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.upadły w śnieg.. Uzyskaj dostęp do tej i ponad 140000 książek od 6,99 zł miesięcznie.. Bożena Jabłonowska.. Get unlimited access to this and over 100,000 Super .Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. I. CZARODZIEJSKIE ZWIERCIADŁO Żył sobie niegdyś bardzo złośliwy czarodziej.. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.Streszczenia.pl » Lektury » Królowa śniegu Królowa śniegu - streszczenie Opowiadanie pierwsze "W którym jest mowa o lustrze i okruchach" Żył sobie niegdyś bardzo zły czarodziej - diabeł..

Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury.Powiązane z testem z Królowej śniegu.

Czytanki metodą sylabową Andersen Hans Christian , Bracia Grimm.. Królowa śniegu Wtemw echałynarynekduże,białesaniezaprzężonebiałymikońmi.Osobasiedząca w saniach otulona była w ogromne białe futro, a na głowie miała białą futrzaną czapkę.. Opowiadał jej, co umie, o jakich się uczył krajach i miastach, jak wybornie liczy na pamięć — a ona uśmiechała się do niego.HANS CHRISTIAN ANDERSEN Królowa śniegu ł .. Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Była to kilkuletnia, złotowłosa dziewczynka o bardzo dobrym sercu wrażliwa, uczynna, Lalkowa wersja klasycznej opowieści o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury.. Najtańsze ebooki (pdf,mobi,epub) na kindle, ipad, pocketbook, onyxKrólowa Śniegu z podręcznym słownikiem niemiecko-polskim Andersen Hans Christian.. 19,00 zł.. Jednak to baśnie należą do jego najbardziej znanych utworów.Królowa Śniegu reżyseria: Konrad Dworakowski scenografia: Dariusz Panas muzyka: Mateusz Czarnowski Premiera w Teatrze Lalki i Aktora PINOKIO w Łodzi Styczeń 2011 Autorzy: Anna Drzewiecka - Szkoła Podstawowa nr 152 w Łodzi Justyna Nowak - Szkoła Podstawowa nr 152 w Łodzi Opracowanie i redakcja - Agata Siutaopowieść o wyniosłej królowej z sercem skutym lodem, czyli baśń królowa śniegu, teraz online w formie ebooka Królowa śniegu - Prawdziwa miłość i przyjaźń skuje lód zamarzniętych serc Historia.. "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. Pisał również powieści, opowiadania, sztuki teatralne i wiersze.. 11,46 zł.. opis sztuki.. Świat widziany w tym zwierciadle nie był dobry, bowiem skrywało ono wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniało rzeczy złe.. Pewnego razu w środku zimy, gdy z nieba padały płatki śniegu jak pierze, królowa siedziała przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła.. Szyjąc tak patrzyła na śnieg aż ukłuła się igłą w palec.. Wypróbuj przez 7 dni za darmo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt