Jak wyglądał duch teraźniejszych świąt

Pobierz

Dobry uczynek Scrooge`a i jego przemiana ; Pojawienie się pierwszego ducha - wigilijnej przeszłości.. 5 kontakty.a) Duch przeszłych Świąt b) Duch teraźniejszych Świąt c) Duch Marleya d) Duch przyszłych Świąt 5) Jak wyglądał Duch przeszłych Świąt?. .Scrooge'a, bohatera opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna nawiedziły trzy duchy: duch wigilii przeszłych, teraźniejszych i przyszłych.. Scrooge widzi, jak biednie żyją.. Głowę zdobił wieniec z ostrokrzewu wysadzany sopelkami lodu, które błyszczały jak małe diamenty.. Szerokie piersi były odsłonięte.. Trudno dojrzeć jej sylwetkę, przypomina ciemną, niewyraźną plamę.. Ghost of Christmas Present ) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Fajny quiz!. a) Ubrany w czarną szatę zasłaniającą jego ciało b) Dziecięcy a za razem stary c) Olbrzymi d) Nie istniał taki duch 6) Jak wyglądał Duch teraźniejszych Świąt?Duch teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia-ukazał Scrooge'owiteraźniejszość -pracownika Boba, który święta spędza z rodziną i ciężko chorym synkiem Timem.. Przeprowadzil kupca przez sciane, wprowadzajac na wiejska droge.. Widzi też swoją rodzinę, która spędza święta w domu jego siostrzeńca i to jak wznoszą toast za jego Jak to wygląda.. Jest drugim z duchów odwiedzających Ebenezera Scrooge'a zapowiedzianych przez ducha Jakuba Marleya, dawnego wspólnika Scrooge'a.18.12.2017 Polski Gimnazjum rozwiązane Duch teraźniejszych świąt jak wyglądał jaki był cel wizyty i co pokazał Odpowiedź 4.8 /5 10 julianna3005 duch wyglądał jak olbrzym miał długą zieloną szatę, długie włosy i zarost na twarzy..

Duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia (oryg.

Ludzie ci byli biedni, ich święta skromne, ale byli w tym dniu pogodni, życzliwi, uśmiechali się, cieszyli.Duch miał wzrost dziecka ,siwe włosy, gładką twarz,siwe włosy nosił białą szatę i pas który świecił na złoto z głowy ducha bił blask.. Postać jest wysoka i majesttyczna, porusza się wolno i dostojnie.Jest on samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku.. Duch pokazał mu małego Scroog'a , który spędzał święta sam w szkole następnie Duch pokazuje praktyki w sklepie Fezzwiga.Duch Jakuba Marleya wyglądał tak samo, jak dawniej.. Stało się tak za przyczyną gościa, który zjawił się w dość nietypowy sposób.. Ta wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem.Duch przeszłych Świąt!. Odziany jest "w ciemnozieloną pelerynę, wykończoną białą szatą".. Kolejnym gościem jest Duch Tegorocznych Świąt, czyli następny bohater fantastyczny.. Miał taką samą perukę, kamizelkę, spodnie, buty.. Jest ostatnim, czyli trzecim z duchów odwiedzających Ebenezera Scrooge'a zapowiedzianych przez ducha Jakuba Marleya, jego dawnego wspólnika.Duch Tegorocznych Świąt..

Rola w utworze: Ukazał Scrooge'owi biedne ulice miasta i ubogich ludzi, przygotowujących się do świąt.

Pierwszy duch był bardzo dziwny.. Duch Marleya był prześwitujący, okuty łańcuchami.. Przemyślenie swojej sytuacji przez Scrooge`a.. Wygląda sympatycznie, jowialnie i wesoło, a na głowie ma wieniec z liści ze szklanymi sopelkami.. Pokazałam jej wysokie choinki ozdobione bombkami, złotymi łańcuchami, świeczkami, lampkami, słodyczami.. Pełne rodziny, pokolenia, uśmiechające się, życzące sobie szczęścia i miłości.. Wygląd .Dec 19, 2021Opowieść wigilijna (tyt.. Ghost of Christmas Present) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Ghost of Christmas Yet to Come) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Zabrał go do sklepu pana Fezzwiga, gdzie odbywał praktykę, a później pracował.Całe wypracowanie →Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia (oryg.. Przyjdzie oto do Ciebie w noc Wigilijną duch przeszłości.. Pojawił się punktualnie o pierwszej, tak jak zapowiadał Marley..

Znalezli sie w okolicy, gdzie ulynelo dziecinstwo Ebenezera.Pokazałam jej cieszących się ludzi przy świątecznym stole.

Może to symbolizować, że obrazy, które pokazuje Scrooge'owi są mroczne, jednak nie do końca pewne.. Spod tuniki wystawały nagie stopy.. Duch Wigilijnej Przeszłości przypomniał mu jego dzieciństwo w rodzinnej wiosce, siostrę Fanny, ulubione lektury.. O ile ducha Jakuba Marleya Scrooge poznał, ponieważ wyglądał, jak jego znajomy (jego ciało było jednak przeźroczyste, miał też na sobie łańcuchy z doczepionymi portfelami, skrzynkami na pieniądze, księgami rachunkowymi itp.), tak z innymi nie miał wcześniej do czynienia.Dec 8, 2020Przedstawil sie jako duch wigilijnej przeszlosci.. Dzieci siedzące pod choinką, otwierające swoje prezenty, cieszące się.. Tym razem i dla starego Ebenezera był on szczególny.. Dziecięcy, a zarazem podobny do starca.Oprócz zmarłego przyjaciela, Ebenzera Scrooge'a odwiedziły trzy inne postacie: Duch minionych świąt Bożego Narodzenia, Duch Teraźniejszych Świąt i Duch Świąt Przyszłych.. Ostrzegał Scrooge'a, aby jego opryskliwość wobec innych ludzi przekształciła się w opiekuńczość i troskę.. Trzeci duch- przyszłości.. Także nogi, wyglądające spod szerokich fałd opończy, były bose, na głowie zaś miał wieniec z liści dębowych, wśród których tu i ówdzie przebłyskiwały sopelki lodu.Przypasana do boku ducha wisiała starożytna pochwa bez miecza, na poły zżarta przez rdzę.".

Pokazuje Ebenezerowi obecne święta Bożego Narodzenia.Duch teraźniejszych świąt Duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia (oryg.

Duch Jakuba Marleya Wszyscy wiemy, jak wielką moc kryją w sobie święta Bożego Narodzenia, a szczególnie wieczór wigilijny.. Przypomni Ci o błędach które kiedyś popełniałeś, ile w życiu cennych chwil nie doceniałeś.. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya - jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia.. Proszę :)Duch tegorocznego Bożego Narodzenia opis Duch tegorocznego Bożego Narodzenia Był on przybrany w rodzaj ciemnozielonej opończy, obramowanej białym futrem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt