Wielkie odkrycia geograficzne test online

Pobierz

Lew, czaro.. wg Agnieszka49.WIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE PRZYCZYNY PRZEBIEG SKUTKI FERDYNAND MAGELLAN Portugalski żeglarz w służbie króla Hiszpanii odbył w latach 1519 - 1522 pierwszą podróż dookoła świata.. Ferdynand Magellan/Sebastian Elcano - 1519- 1522 - Odkrycie morskiej drogi .TEST 8 RENESANS Wielkie odkrycia geograficzne.. Test Sprawdzian I - 039 Polska późnego średniowiecza.. XVII wiek.. Dobrze jest.Thx za pomoc.. ;] Bardzo pomocny.. Lew .WIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych, odkrywcy Nowego Świata, reformacja, renesans w kulturze europejskiej.WIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE.. Część 1.. Reforma Kościoła i kontrreformacja.. Panowanie ostatnich Jagiellonów.. Reforma Kościoła i kontrreformacja.. Nie zdawano sobie sprawy z rzeczywistej wielkości świata.. Test Średniowiecze I.Wielkie odkrycia geograficzne - Quiz Tematyczny.. Reformacja w Europie.. Test Sprawdzian I - 038 Polska późnego średniowiecza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Nazwa testu: I. odkrycie, że Ziemia jest większa niż przypuszczano , potwierdzenie tezy, że Ziemia jest okrągła.. Kultura odrodzenia.. Reformacja i kontrreformacja.. Kształtowanie się demokracji .Wielkie odkrycia geograficzne Skutki wielkich odkryć geograficznych w XV wieku.. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz"..

Wielkie odkrycia geograficzne - Test.

W trakcie wyprawy zginął na Filipinach.Wielkie odkrycia geograficzne.. Test Sprawdzian I - 040 Polska późnego średniowiecza.. Poniższe odpowiedzi przedstawiają ciąg: Odkrywca - data odkrycia - odkrycie.. Polska i Litwa pod rządami ostatnich Jagiellonów.Seterra.. Reformacja w Europie.. Test Sprawdzian I - 041 Polska późnego średniowiecza.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Pytanie 1 /10.. XVI wiek.. Kultura europejska w XVII wieku - barok i przewrót .Rozdział I.. Test: Daty - odkrycia geograficzne, reformacja, kontrreformacja Pytania w teście dotyczą dat związanych z odkryciami geograficznymi oraz reformacją i kontrreformacją w kościele.test > Wielkie odkrycia geograficzne.. Monarchia stanowa w Polsce.. 1) Zaznacz kontynenty , które oprócz Europy znali jej mieszkańcy do końca XV wieku: a) Australia b) Azja c) Afryka d) Ameryka 2) W średniowieczu Ziemię wyobrażano sobie jako .. a) płaski dysk b) okrągłą piłkę 3) Do XV wieku europejscy kupcy częściej przewozili swoje towary drogą .Wielkie odkrycia geograficzne.. Wczoraj i dziś, wyd.. Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Jagiellonowie u szczytu potęgi.. Dopiero po latach okazało się, że Kolumb ze swoimi towarzyszami dopłynął nie do Indii, lecz do nowego, nieznanego w Europie kontynentu, który nazwano Ameryką .Polska pod panowaniem Kazimierza Wielkiego..

Wielkie odkrycia geograficzne Labirynt.

Udostępnij.. Wielkie odkrycia geograficzne.. Odkrycia geograficzne, kl. 6 Krzyżówka.. Pokingox8 2 lata temu.. Wielkie odkrycia geograficzne.. - Ostateczny Test z Geografii.. Udostępnij.. Początki unii polsko-litewskiej.. Twoja przeglądarka nie powzwala na obsługę plików .Test Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa II.. Skomentuj.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii:Testportal to aplikacja internetowa umożliwiająca tworzenie własnych testów i testowanie online.. Nowe możliwości połączone z ciekawością i nadzieją na zyski dały początek erze kolonializmu i globalizacji.Najnowsze quizy w dziale: Wielkie odkrycia geograficzne.. Wielkie odkrycia geograficzne.. 64% average accuracy.rozwiĄŻ krzyŻÓwkĘ i wyjaŚnij hasŁoKlasa 6 Geografia Historia.. Renesans w Europie.. Odkrycia, które zmieniły nie tylko rysunek mapy, ale funkcjono.Wielkie odkrycia geograficzne.. Przerwij test.. Wielkie głosowanie o książkach Ricka Riordana!. Seterra to geograficzna gra edukacyjna, zawierająca ponad 200 różnych ćwiczeń.. Twórz testy dopasowane dla biznesu i edukacji!. Przed epoką wielkich odkryć geograficznych wiedza średniowiecznych Europejczyków o świecie była stosunkowo szczupła..

Wielkie odkrycia geograficzne.

Created Date: 9/10/2019 12:16:27 PM .Wielki żeglarz zorganizował jeszcze trzy inne wyprawy, podczas których odkrywał nowe zakątki Ameryki.. Wskaż przyczyny poszukiwania nowych lądów: handel z Bliskim Wschodem - sprowadzanie przypraw, pachnideł, owoców, .Wielkie odkrycia geograficzne klasa 6. nadiaradtkee 2 lata temu.. Ucz się o krajach, stolicach, oceanach, flagach i miastach w Afryce, Europie, Ameryce Południowej, Północnej, Azji i Australii używając ćwiczeń z mapami konturowymi.. Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Renesans w Europie.. Zaznacz te prawdziwe: answer choices .. Akurat miałam taki temat i ten tekst mi pomógł :D. Skomentuj.. Powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów .. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Inne testy w tej kategorii: Test Wielkie odkrycia geograficzne.. Instrukcje Przeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym .Edit.. Twój miesiąc urodzenia zdradzi, czym oczarowuje.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Wielkie odkrycia geograficzne.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Narodziny nowożytnego świata.. Kształtowanie się demokracji szlacheckiej w Polsce.. Sprawdzian z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dziś.Sprawdzian z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dziś..

Wielkie odkrycia geograficzne - 6 klasa DRAFT.

Płynął na czele 5 okrętów i ok. 250 żeglarzy.. Krótko i na temat :] Thx doładuj komentarze .Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Wielkie odkrycia geograficzne.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".. Rozwój techniki żeglarskiej i nawigacyjnej w XIII wieku umożliwił europejskim podróżnikom na coraz dalsze wyprawy i odkrywanie nowych lądów.. Seterra istnieje od 1997 roku, została .Zestaw: "048b Wielkie odkrycia geograficzne" Vasco da Gama: dotarł drogą morską do Indii: pływał po Oceanie Atlantyckim i Indyjskim: pływał po Oceanie Atlantyckim: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Komentarze (6) Brak komentarzy Dodaj komentarz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt