Opowiadanie z wyrazami h i ch

Pobierz

Cele operacyjne lekcji: a) Wymiana głosek w wyrazach pokrewnych oraz w tematach fleksyjnych wyrazów odmiennych.. Wymienię zasady dotyczące .Litera h, H Pisanie wyrazów z "h".. 2022-01-22 12:10:46 Zadanie z polskiego ?. ćwiczenie.. Ułóż wyrazy z h Anagram.. prace można pisać do 3.03.2012 godz.19.00 ładne bez bluźnierstwa i głupich wyrazów.najlepsze opowiadania dostaną 10punktów :)Ułóż opowiadanie (sensowne), w którym znajdzie się przynajmniej dziesięć wyrazów z h i ch.. • uczeń tworzy dialog (sprzedawca .Temat: Ortografii się nie boimy, bo pilnie zasad się uczymy - ćwiczenia utrwalające "h" i "ch" 1. h arcerz grał na h ejnałówce.. Kładą wszystkie kwadraty na ławce, odwracając je, tak aby nie było widać napisów.. h • przyimek, wyrażenie przyimkowe • spójnik • użycie przecinków przed spójnikamiWstaw w wyznaczone miejsca ch lub h, tak aby powstały rebusy.. Szkodliwość hałasu.. krystianek1212 naj bedzies zmiał Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-02-29 20:01:36Ułóż tekst używając jak najwięcej wyrazów z literą ch i h. .. a chomik w tym czasie uciekł z terrarium, .. odpowiedniej dla masy ciała hipopotama.. Proszę o pomoc !. Zagadnienia: • baśń, cechy i przesłanie baśni • postacie oraz wydarzenia fantastyczne i realistyczne w baśniach • dialog i monolog • opowiadanie • zaproszenie • pisownia wyrazów z ch.. Kopia Sortowanie według grup..

Uzupełnianie rymowanek wyrazami z "h" i "ch".

Zaloguj się, by mieć dostęp2.. Ludzie oprzeć sie nie mogą - dzieciak leci z h .okKopia Wyrazy z ch i h Sortowanie według grup.. • uczeń układa zagadkę.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćopowiadanie z ch i h (na polski) Mam do napisania którtkie opowiadanie na polski.. Klasa 1 Polski Ch ch.. Ułóż wyrazy z ch Anagram.. Każdy wyraz zapisany jest dwa razy.. Ułóż opowiadanie (sensowne), w którym znajdzie się przynajmniej dziesięć wyrazów z h i ch.Opowiadanie z przynajmniej 10 wyrazami z ,,h'' lub ,,ch''.. Tata zabierał ze sobą na polowanie na zwierzę towarzysza- chudego Murzyna.. Natomiast jeśli wyrazy są różne, wracają na miejsce.Wprowadzanie litery h - konspekt lekcji dla klasy I.. Kto mi podpowie o czym moze byc opowiadanie z 10 wyrazami z ,,h'' i ,,ch''.A jak ktos napisze opowiadanie to daje 10pkt.:).. Zaloguj się, by mieć dostęp Do wysłania \ Klasa 5 \ 5.. H eca h ecą - z h alnym wiatrem wszyscy lecą.. Odwracają jeden wybrany kwadrat, a następnie drugi.. I dmuchnęło takim dmuchem, że zrobiło zawieruchę, wydmuchało h alny wiatr.. Narazie napisałem kilka przykąłdowych zdań: Zych jechał do spychowa chlając chmiel z kielicha.. wg Jolasienkiewicz.Opowiadanie twórcze z dialogiem .. opowiadanie kończy się, gdy hydraulik, hokeista i zadowolony hipcio sączą herbatkę, bujając się na hamaku..

CH i H opowiadanie Przygotowaliśmy dla Ciebie bajkę.

wg Edytasieinska.. .Zadanie: ułóż opowiadanie w którym zastosujesz 30 wyrazów Rozwiązanie:był to pochmurny dzień mama wysłała mnie do piekarni po bochenek chleba i chałkę następnie wybrałam się do spożywczaka, po drodzę spotkałam jakiegoś chłopaka okazało się że to jakiś chuligan, bo mazał graffiti po ścianach na dodatek zerwała się wichura, a gdy wchodziłam do sklepu ogromny bilbord .Na biwaku raz w H ajnówce.. wg Edytapochlod1.. docwiczenia.pl.. Klasa 7 Klasa 8 Umiejętności społeczne.. • uczeń zapisuje literę "h" małą i wielką, wyrazy i zdania z poznaną literą.. Zuch to Henio, chłopa młodszy brat.. Uporządkuj wyrazy z "h" i "ch".. Przeczytaj ją i postaraj się zapamiętać pisownię wyróżnionych słów.. Obok zapisz wyrazy, które są rozwiązaniami rebusów.. Cele operacyjne: • uczeń dokonuje podziału wyrazu "herbata" na sylaby i głoski.. Cele uczenia się w języku ucznia: 1.Utrwalę pisownię wyrazów z "ch" i "h".. 2022-01-20 19:33:51 Opowiadanie "moja adwentowa przygoda" 2022-01-16 20:40:56Ułożysz mi opowiadanie z 10 wyrazami z ch i 10 z h?. Ćwiczenia w wyszukiwaniu w słowniku nazw własnych z pisownią "h" b ądź inną literą.. O krzyżakach.. Wyszukiwanie w słowniku wyrazów związanych z określoną reguła ortograficzną, np. "h", 'rz".. Klasa 1 Polski H h. Wyrazy z ch i h Sortowanie według grup..

Ułóż krzyżówkę, której poszczególne hasła będa wyrazami z h i ch.

Chłop humoru pełen, chwat.. Zachłysnął się i spadł z chudego konia.Była raz sobie rodzina.. Klasa 2 Polski Ortografia.. Tam gmach duży, wielka hala, obok hotel , a tu zaraz, gdzie ten złoty piach - ich chata .Jakie opowiadanie z ch i h?. wg Marzenadb.. Sortowanie i ponowne wykorzystywanie odpadów XXIII.Powtórzenie wiadomości z rozdziału V.. "Ch" niewymienne; powiedzenia Brakujące słowo.. Dwuznak ch, Ch Pisanie wyrazów z dwuznakiem "ch".. Stosuje zasady ortograficzne dotyczące pisowni wyrazów z "ch" i "h" (ch wymienne, ch po s, na końcu wyrazu, h wymienne, w cz astkach - hel-, his-, hum-) w ćwiczeniach praktycznych.. 2022-01-23 19:31:24 Pomożecie mi z prezętacją?. • uczeń układa model wyrazu "herbata".. Mitologiczne krainy \ Pisownia wyrazów z "ch" i "h" - przypomnienie wiadomości Pisownia wyrazów z ch i h. Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości .. Dobieranie podpisów do ilustracji.. Musi być w nim jak najwięcej wyrazów z ch i h ale nic mi za bardzo nie przychodzi do głowy.. Połącz w pary.ĆWIZCENIA Z "CH" I "H" Test.. A H myśli: ,, H eca h ecą, trzeba dmuchnąć mocniej nieco!". b) Tworzenie zdrobnień, wyrazów pokrewnych z głoską "sz".. Jakie moze byc opowiadanie z wyrazami z ,,ch'' i,,h'' minimum to 10 wyrazow.Napiszcie o czym moze byc,albo napiszcie cale to dam wtedy 10pkt.Jesy jakieś śmieszne opowiadanie z "ch" i "h" pani od polskiego zadała taką pracę domową"ułóż zabawna historyjkę w której użyjesz 5 wyrazów z "ch" i "h" " nie mam pojęcia co napisać pomocy!.

...Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Opowiadanie z 5 wyrazami z "ch" i 5 z "h".

Wykonaj zadania z podręcznika: s. 239, ćw.. Czytanie i wybieranie zdań opisujących zachowania przyjazne środowisku.. Ćwiczymy ortografię - wyrazy z h i ch.. Klasa 2 Polski.. Kod: S5VZD9 Ortografia dla k = n = k. m = f = pł = Ułóż zdanie, które będzie się składało z czterech wyrazów rozpoczynających się kolejno od liter: ch, h, ch, h. od H ajnówki aż do Tatr.. na polski plis z akapitami itp. dzieki a jeszcze jakieś?. Druhów dwóch W małej chatce, hen na wschód żyje sobie druhów dwóch.. Ortografia.Klasa 4 Temat: Ortografia nie jest trudna, pisownia "ch" i ćwiczenia.. Cel ogólny lekcji: Poznanie zasad pisowni "ch" i wykorzystanie ich w trakcie pisania.. Jeżeli na każdym z nich jest ten sam wyraz, oba kwadraty odkładają na bok.. Kryteria sukcesu dla ucznia: 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt